Do galérie Svetový deň zdravej výživy boli pridané fotografie.
Dňa 16. októbra sme si pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Tento deň nás má vyzvať k zdravému stravovaniu, ktoré poskytuje telu dostatok energie k vykonávaniu každodenných aktivít. V zdravej strave je vyvážené zastúpenie troch hlavných zložiek – sacharidov, tukov a bielkovín. Úlohou zdravého stravovania je zabezpečenie vitality, pocitu spokojnosti so sebou samým, dobrej nálady, pevného zdravia a dlhovekosti. Najznámejším a azda najviac využívaným pomocníkom pri dodržiavaní zásad zdravej stravy je potravinová pyramída.
Aj v našej škole sa každoročne venujeme tejto téme. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy. Žiaci 2.B, 5.B a 7.B triedy pripravovali v školskej kuchynke zdravú tvarohovú nátierku so zeleninou a chutný ovocný šalát s medom a vlašskými orechmi, na ktorých si neskôr pochutili. Pani učiteľky a asistentky pripravili pre žiakov zaujímavé zábavné aktivity, nachystali ovocie a zeleninu, ktorá obsahuje množstvo vitamínov a je zdravá pre nás všetkých. Spoločne so žiakmi sa rozprávali o tom, aké dôležité je každodenne prijímať tieto zdravé dobroty…
V rámci tejto aktivity si naša škola pripomenula aj Medzinárodný deň jablka - ochutnávkou rôznych odrôd jabĺk, ktorá sa stretla s veľkým úspechom vo všetkých triedach.
