Predzvesťou Vianoc a vianočných prázdnin sa už tradične v našej škole stala Vianočná akadémia, ktorá sa konala 16. decembra v miestnom kultúrnom dome. Všetci prítomní mali možnosť sa na chvíľu zastaviť, zamyslieť sa nad pravým významom Vianoc a posolstve, ktoré v sebe tieto sviatky ukrývajú.
V programe sa predstavili žiaci prvého aj druhého stupňa pod vedením triednych učiteľov, vedúcich krúžkov a vychovávateliek. Žiaci spievali vianočné piesne a koledy, recitovali básne, zahrali scénky a aj zatancovali vianočné tance. Každé vystúpenie bolo jedinečné a krásne.
K vianočnej akadémii neodmysliteľne patria aj vianočné trhy. Naši žiaci, rodičia a pedagógovia dlhé týždne chystali a vyrábali rôzne vianočné ozdoby, dekorácie, ikebany či vianočne vence. Bolo toho naozaj požehnane. Pevne veríme, že si každý našiel niečo, čo si odniesol domov ako peknú spomienku na tento večer.
Prajeme Vám Veselé Vianoce
