V rámci projektu „Viem, čo zjem“ sme si 8. októbra na našej škole pripomenuli Deň jablka. Žiaci si vypočuli zaujímavú rozhlasovú reláciu o sezónnych potravinách a o tom, prečo je dôležité jesť ovocie, ktoré rastie v našom okolí.
Najlepšie ovocie je predsa to, ktoré si vypestujeme sami alebo ktoré pochádza z neďalekého sadu. A keďže práve dozrievajú chutné jablká, pripravili sme pre všetkých žiakov jabĺčkovú desiatu.
Naše jablká pochádzali z Emilových Sadov, kde pestujú čerstvé, šťavnaté a zdravé ovocie.
Jablko patrí medzi najstaršie a najobľúbenejšie druhy ovocia. Je sladké, šťavnaté, plné vitamínov a pripomína nám, že aj malé ovocie môže mať veľkú silu!
Aspoň jedno jablko denne a vaše telo sa vám poďakuje!
