V mesiaci november sme tvorili logo tried. I.A Prváčikovia - chrobáčikovia, pretože sú malí a s lienkou spoznávajú svet čísel, II.A Múdre sovičky, ktoré majú na všetko pohotovú odpoveď, III.A Mandala slnečnice, kde každé jedno semienko vyrastie do novej a krásnej slnečnice, IV.A Rytieri obývajú hrad, strážiac pritom svoju jedinú princeznú. Žiaci špeciálnych tried s logom Domov prezradili, že za dverami týchto tried vládne temer rodinná atmosféra. A šiestaci? S logom, že sú tam múdri, dobrí i lajdáci. Ďalšie triedy druhého stupňa pracujú na aktualizácii svojho loga. Myšlienka-kreatívnosť-chuť a čas. Keď dotvoríte, zapojíme do súťaže aj vás! (Mgr. Mikešová M.)

Dňa 26. 11. sa v priestoroch telocvične konala imatrikulácia najmladších žiakov našej školy. Pre prváčikov to bol veľký deň, pretože na nich čakali rôzne úlohy, a po ich splnení "pasovanie" , t.j. oficiálne prijatie medzi žiakov našej školy. Celá slávnosť sa začala nástupom prvákov s deviatakmi, ktorí pred 9 rokmi prežívali to isté. Na odľahčenie zahral P. Levák (žiak 9. ročníka) na gitare úryvok z rozprávky a prváci chtiac-nechctiac do tej rozprávky vhupli. Žiaci zo školského parlamentu pomohli dotvoriť dokonalú ilúziu tohto príbehu. Odrazu sa ocitli pri chalúpke, pred ktorou si ježibabka kuchtila svoj čarovný nápoj. Že vraj im pomôže nájsť cestu ku škole? A tak prváčikovia-chrobáčikovia cestovali v priestore i v čase. S ježibabkou navštívili ČÍTANKOVO(Klačková N.) - kde museli zopakovať 3 rečňovanky, POČTÁRKOVO(Kiss J.)-tu riešili matematické domino, ŠPORTOVKOVO(Horváthová E.)-kde zdolávali prekážky-chôdza po kladine, ŠIKUĽKOVO(Miháliková L.)-tu ich čakalo viazanie šnúrok: maminke, ockovi, babke, p. učiteľke i p. riaditeľke z MŠ. ANGLICKO-vo (Mikeš Š. a Korpášová A.), kde sa rozprávalo len po anglicky a preto prváci hovorili i počúvali s porozumením. Jump! Climb! Clap your hands! - tieto pokyny s prehľadom zvládli. V SPIEVANKOVE(Laurenčíková P.) si zanôtili ľudovú pieseň. Za každú úlohu získali písmenko, ktoré im strarší žiaci pomohli poskladať do slova: ODVAHA. Striga odvahu primiešala do nápoja, z ktorého si každý prváčik odpil a potom už len smelo pokľaknúť pred pani riaditeľku a sľúbiť, že sa odvážne popasuje so všetkými úlohami, ktoré na neho v škole čakajú. Tak teda veľa šťastia, odvahy a chuti do práce - naši prváci! (Mgr. Mikešová M.)
28.10.2014 sme v našej škole privítali starých rodičov. Práve v dnešný deň sme mali tú česť spoznať zaujímavého starkého – Jaroslava Vanča. Prišiel oblečený v starej železničiarskej uniforme a prichádzajúcich vítal starobylým hudobným nástrojom – verklíkom. Jaroslav Vančo nám predstavil jeho najväčšiu vášeň – tatranskú električku Kométu. Bola vyrobená v roku 1912 v továrni Ganz Budapešť pod názvom TEVD 22. Postupom času sa prestala využívať. Až sa jej ujali „blázni“(ako ich nazýva pán Jaroslav), ktorí túto električku zrekonštruovali a vrátili ju do služby turistom spod Tatier. Počas celej besedy si deti s úžasom prezerali fotky a nebáli sa klásť pánovi Vančovi otázky, ktoré ich zaujímali. Čas s pánom Vančom nám veľmi rýchlo prešiel a museli sme sa rozlúčiť. Popriali sme mu veľa chuti do ďalšej práce s Kométou a jeho ochotu prísť sme ocenili veľkým potleskom.
V predjarmočný piatok, sa na našej škole konala celodenná, celoškolská aktivita s názvom Zdravý aktívny životný štýl. Počas celého dňa bolo pre žiakov v triednej atmosfére prichystaných niekoľko tvorivých aktivít, ako napríklad výroba Ikebany zdravia, ktorú žiaci tvorili z prineseného ovocia, zeleniny a plodov jesene, alebo výroba Pyramídy zdravia, či veselého triedneho Šarkana, ktorý bol ukážkou predstáv o zdravom aktívnom životnom štýle žiakov našich tried. Spoločnými silami sa im podarilo vytvoriť naozaj krásne a originálne diela. No aby stále nesedeli, ale trochu sa aj rozhýbali, prišli ich dať do pohybu chlapci- cvičenci z Jungle Gym Levice, ktorí im porozprávali, ale i ukázali, ako treba správne cvičiť, že cvičenia sa netreba báť a spoločne si so všetkými zacvičili. Po takomto výkone každému trošičku vyhladlo a tak padlo vhod, že nám prišli spraviť prednášku, spojenú s ochutnávkou živej, zdravej stravy, dievčatá z Levíc, ktoré mali pre všetkých nachystanú výbornú pomazánku a chutnú sladkú bodku na záver. Mali sme skvelý deň, počas ktorého sme sa naučili, že žiť aktívne a zdravo môže byť aj zábavou.
Dňa 16. októbra 2014 sa naši žiaci – 8.A, 9.A a 9.B – zúčastnili exkurzie v SOŠ technickej v Šuranoch. Škola je zapojená do švajčiarsko-slovenského projektu podporovaného prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie. V školskom roku 2014/2015 škola ponúka možnosť študovať v odboroch : Mechanik mechatronik, Mechanik nastavovač, Mechanik elektrotechnik – štvorročné študijné odbory s maturitou a výučným listom a Obrábač kovov- trojročný učebný odbor, kde žiaci získajú výučný list. Prezentácia školy bola veľmi zaujímavá a určite pomohla niektorým žiakom zorientovať sa pri rozhodovaní „kam po skončení základnej školy“.
Pri príležitosti Svetového dňa zvierat zažili šiestaci zaujímavú hodinu biológie, na ktorú si Ninka a Dávidko donesli do školy svoje obľúbené zvieratká – škrečkov. Najprv si žiaci vypočuli rozhlasovú reláciu, ktorú prečítal Šimonko a potom nám už mohli predstaviť svojich zvieracích kamarátov. Je pre nás samozrejmosťou, že zvieratká sa stali súčasťou nášho každodenného života. Sú našimi spoločníkmi, pomocníkmi, ochrancami. Vedia byť najvernejšími priateľmi… Život bez zvieratiek si už len ťažko vieme predstaviť… Svetový deň zvierat bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931.
Už tradične sa na našej škole venujeme aktivitám , ktoré sú zamerané na zdravú výživu. Aj tento rok si žiaci pochutnali na jabĺčkach zo školského ovocného sadu. Staršie žiačky rozniesli nakrájané jabĺčka žiakom na veľkú prestávku do každej triedy... Každý šťavnatý kúsok jablka zásobuje telo energiou, spoľahlivo uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti.
Dňa 9. septembra žiaci 6.A a 7.C triedy mali „ super deň“. Boli na exkurzii v Leviciach a zúčastnili sa nasledovných akcii:

Dňa 19.6.2014 sa žiaci špeciálnych tried zúčastnili koncoročného výletu v Bažantnici Starý Tekov. V krásnom prostredí bažantnice zažili deti neopakovateľné zážitky – spoznali pre nich neznáme zvieratá, po prvýkrát videli páva v plnej kráse, maličkú kenguru, lamy, rôzne druhy bažantov. O kúsok ďalej si mohli pozrieť rôznu vojenskú techniku. Po prehliadke areálu si deti opekali a potom sa vybláznili na ihrisku, na hojdačkách a trampolíne. Odchádzali domov spokojní, s množstvom nových zážitkov.