Projekty
Aktívna škola
Emocionálny kompas
Vieme čo zjeme
Vybavenie počítačovej učebne základnej školy v obci Dolný Pial
Výzva „Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky výzvu na predkladanie žiadostí na „Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“.
Cieľom výzvy je kompenzácia poplatku za školský klub detí (ďalej len „ŠKD“) pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi. Tým sa odstráni hlavná prekážka (poplatky za ŠKD) pri zapojení sa žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi do činnosti ŠKD.Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov
Nový národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov“ bude nadväzovať aj na Národný projekt „Škola otvorená všetkým“ a zabezpečí implementáciu princípov inkluzívneho vzdelávania v materských, základných a stredných školách prostredníctvom podpory pedagogických asistentov, asistentov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením a členov inkluzívneho tímu (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.
„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“
"Skola otvorená všetkým"
Projekt realizuje Metodicko-pedagogické centrum vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Cieľom národného projektu je zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov materských a základných škôl.
Zelená škola
Realizuje Živica
Program Zelená škola (Eco-Schools) je najväčší environmentálny vzdelávací program pre deti a mládež na svete. V roku 2003 získal uznanie Environmentálneho programu OSN (UNEP) ako model vzdelávania pre trvalo udržateľný rozvoj.
Zelená škola je výchovno-vzdelávací program určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie.
PRINED
PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.
Základné informácie o projekte PRINED – PRojek INkluzívnej EDukácie
Národný PRojekt INkluzívnej EDukácie (PRINED) má za úlohu výrazne podporiť inkluzívne prostredie v MŠ a ZŠ s cieľom zabezpečiť predchádzanie neoprávneného zaraďovania žiakov do systému špeciálneho školstva. Vytvorením inkluzívnych tímov na ZŠ a ich vyškolením na osvojenie profesijných kompetencií potrebných na uspokojovanie a rozvoj špecifických vzdelávacích potrieb žiakov pochádzajúcich z MRK podporiť inklúziu v prostredí ZŠ.
Cieľom projektu PRINED je zaujímavou a informatívnou formou udržať deti čo najdlhšie v škole a umožniť im popoludňajšiu prípravu na nasledujúci deň, nevyhnutnú pre zlepšenie ich prospechu a taktiež sa venovať aktivitám, ktoré sú pre nich zaujímavé a ktorým sa môžu venovať aj z dlhodobého časového hľadiska. Inkluzívny model vzdelávania má za úlohu pomôcť lepšej pripravenosti detí z marginalizovaných rómskych komunít a podporiť tak ich sociálnu inklúziu. Podstatným prínosom projektu bude vytvorenie inkluzívnych tímov pozostávajúcich z pedagogických zamestnancov a odborníkov (psychológ, špeciálny pedagóg, liečebný pedagóg, resp. sociálny pedagóg), ktorí pri práci s deťmi nebudú pôsobiť len v školách, ale aj v teréne. Vybavenie ZŠ a MŠ pomôckami umožní skvalitniť vyučovací proces a činnosť záujmových útvarov, krúžkov.
Škola podporujúca zdravie
Všetci to robia
SME v škole
Školské ovocie
Záložka spája školy
V septembri sme nadviazali spoluprácu so školou Spišský Hrhov. Vymenili sme si nielen záložky, ale aj cez e-maily si žiaci vymieňajú svoje skúsenosti - radosti, starosti čo prežívajú v škole.
Národný projekt Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí
Naša škola sa od januára 2014 zapojila do národného projektu "Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí", korý, je zameraný na rozvoj ľudských zdrojov v systéme výchovného poradenstva a prevencie v ZŠ, na inováciu, modernizáciu metodologických nástrojov, pracovných pomôcok. Pomôže nastaviť komplaxný systém prevencie pred sociálnou patológiou u žiakov ZŠ, zefektívni ich sociálnu integráciu, vrátane zvýšenia ich zamestnateľnosti, uplatniteľnosti na trhu práce.
Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
Cieľom projektu je vybudovanie a vytvorenie funkčného elektronického vzdelávacieho systému a uvedenie elektronických služieb do prevádzky, tak ako aj zariadenie a vybavenie digitálnych tried, prispôsobenie digitálneho obsahu a v neposlednom rade aj vyškolenie vybraných pracovníkov pre zabezpečenie ďalšieho vzdelávania pedagogicjých pracovníkov.
Aktivizujúce metódy vo výchove
Vzdelávacie aktivity sú zamerané na školský klub detí. Každý účastník vzdelávania:
- získa vedomosti a zručnosti, ktoré mu pomôžu atraktívnym vychovávateľom a adekvátnym partnerom digitálne zdatnej mladej generácie
- dostane edukačný balíček (obsahujúci špeciálne audiovizuálne obsahy a interaktívne digitálne pomôcky, filmy z domácej produkcie, pracovné listy a manuál)
- má možnosť získať interaktívne zariadenie pre školu/školské zariadenie
- získa neoceniteľnú skúsenosť so vzdelávaním cez moderný komunikačný systém
Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov
Do projektu sa zapojili PaedDr. Lucia Machová, Mgr. Zlatica Kováčová a Mgr. Jan Konczová, ktoré sa zúčastňovali vzdelávania v rámci akreditovaných programov kontinuálneho vzdelávania poskytovaných MPC, na tvorbe vzdelávacích programov a tvorbe učebných zdrojov.
Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách
V rámci projektu sa vzdelávania zúčastnili Mgr. Ľudmila Šafárová a Ing. Slávka Valentková. Cieľom projektu je inovovať a modernizovať obsah, metódy a výstupy vyučovacieho procesu pre nové kompetencie práce v Modernej škole 21. storočia a zvyšovať podieľ učiteľov participujúcich na programoch ďalšieho vzdelávania s cieľom získania a rozvoja ich kompetencií potrebných pre vedomostnú spoločnosť.